Vystřelovací klíče


Rozšířené hledání

Jistě to znáte, strčíte klíče do kapsy a ony se vám zabodnou do kůže. Tomuto jevu lze předejít vystřelovacím klíčem od auta, který je zasunutý v plastu.

Vystřelovací klíče od auta zvyšují komfort při ukládání do kapes a zavazadel

Automobilové klíče jsou již řadu let (zhruba od roku 1994) citlivou elektronickou součástkou. Dříve byl klíč pouze mechanický a odemykal a startoval vůz pouze tímto způsobem, to také vedlo k mnoha krádežím vozidel, zvláště těch, co nebyly zabezpečeny dalším zařízením, např. zabezpečením řadicí páky nebo elektronickým imobilizérem. V tomto duchu se také již můžete pousmát nad starými filmy z 80. let, kdy každý trochu šikovný lupič odemkl dveře a nastartoval vůz pomocí spojení kabelů pod přístrojovou deskou.

Imobilizéry jsou dnes běžnou součástí vybavení autoklíčů. Chrání majitele vozu před krádeží tím, že znemožňují otevření a nastartování vozu, případně uvedení palivové soustavy do provozu. Ke klíčům od vozidla bychom tedy měli přistupovat jako k elektronickému přístroji, zacházet s nimi s citem, aby nám dlouho sloužily bez poruch.

Klíč, ačkoli je uvnitř elektronika, je však přece jen stále klíč, má kovový hrot a ten může způsobit řadu problémů hlavně při nošení a ukládání do kapes či zavazadel. Jistě to znáte, strčíte klíč od auta do kapsy u riflí, usednete do křesla v kavárně a hrot se vám zabodne do stehna. Nic příjemného. Anebo vám rozedře kalhoty, což u letních šortek není žádný problém.

Tomu se dá předejít vystřelovacími klíči. Fungují podobně jako vystřelovací nože, kovová část je zasunuta uvnitř pouzdra a vysune se jen v okamžiku, kdy ji potřebujete, a to stiskem tlačítka. Vysouvání koresponduje s imobilizérem, resp. s transpondérem uvnitř klíče, který se uvede do provozu v blízkosti vozu při odemykání.

Vystřelovací klíče poslouží každému, kdo je často nosí po kapsách u košile, saka, bundy, kabátu, v kapsách kalhot, kde překáží v pohybu a způsobují nepříjemné tlaky a bolesti. Zasunutý kov brání roztržení oděvu, stejně tak koženky, kůže či textilie všech typů zavazadel. Nevýhodou však může být opotřebování ovládacího tlačítka, případně vodicích prvků, které zajišťují posun kovové části klíče.
Barion fizetés